Od ponad 170 lat marki i pracownicy P&G poprawiają jakość życia konsumentów. To zaangażowanie w realizację misji P&G obejmuje również nasze programy społeczne. Marki i pracownicy to najważniejsze atuty firmy, które razem pozwalają P&G zmieniać świat na lepsze.

W ramach programu „P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się" („Live, Learn & Thrive”) pomagamy dzieciom w potrzebie na całym świecie. Zapewniamy im jak najlepszy życiowy start, dostęp do edukacji oraz umiejętności potrzebne w życiu.

Od momentu rozpoczęcia programu „Żyj, poznawaj, rozwijaj się", firma P&G pomogła ponad 200 milionom dzieci na całym świecie. Każdego dnia co sekundę dwoje dzieci korzysta z pomocy w postaci programów społecznych realizowanych w ramach strategii „P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się”.

Program „Żyj, poznawaj, rozwijaj się" jest globalnym przedsięwzięciem obejmującym ponad 100 różnorodnych inicjatyw realizowanych każdego dnia w 60 krajach na świecie: od dostarczania ratujących życie szczepionek i bezpiecznej wody pitnej w Afryce, poprzez schroniska w Europie, oświatę w Azji, czy też posiłki dla dzieci w Ameryce Północnej, aż po pomoc w zakresie rozwoju małych dzieci w Ameryce Łacińskiej. Celem P&G jest poprawa jakości życia dzieci na całym świecie.

Jesteśmy przekonani, że firmy mogą być siłą zmieniającą świat na lepsze. Jako globalny obywatel korporacyjny, tak właśnie staramy się postępować. Cel programu „P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się" – pomoc dzieciom w potrzebie - determinuje nasze działania filantropijne, programy marketingu społecznie zaangażowanego, darowizny produktowe, pomoc w przypadku katastrof naturalnych oraz inicjatywy wolontariatu pracowniczego. Strategia „P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się” stanowi pochodną naszego Celu, jakim jest bycie możliwie najbliżej konsumentów na całym świecie, a także zaspokajanie potrzeb społeczności w każdym zakątku globu.

Także pracownicy P&G na całym świecie osobiście angażują się w pomoc dzieciom w potrzebie dla zapewnienia im jak najlepszych warunków życia, nauki i rozwoju - zarówno w ich lokalnych społecznościach, jak i poza nimi. Wielu pracowników poświęca swój prywatny czas realizując indywidualnie lub grupowo takie zadania, jak budowa placów zabaw dla dzieci, zajęcia edukacyjne z zakresu higieny, bądź występując w charakterze mentorów dla nastolatków. Ponadto z darowizn finansowych pracowników pochodzą miliony dolarów przeznaczane co roku na poprawę jakości życia dzieci.

Wyrazy uznania dla naszego zaangażowania w ramach strategii „Żyj, poznawaj, rozwijaj się" to dla nas prawdziwy zaszczyt. W 2009 roku P&G znalazła się na prestiżowej liście 100 Najlepszych Obywateli Korporacyjnych opracowywanej przez CRO (Corporate Responsibility Officer) Magazine. Firma zdobyła również nagrodę Asia Silver Award przyznaną w ramach Global CSR Summit Awards. Dwa razy z rzędu P&G została w USA uhonorowana tytułem Darczyńcy Roku przyznawanym przez organizację Feeding America. Ponadto P&G była jedyną korporacją poproszoną przez administrację prezydenta Obamy o zaprezentowanie swoich programów społecznych.

Pomimo sukcesów, jakie udało nam się dotychczas osiągnąć, wciąż wiele jeszcze pozostaje do zrobienia. Miliony dzieci potrzebują pomocy – trzeba im zapewnić jak najlepsze warunki w ich życiowym starcie, dostęp do edukacji oraz umiejętności konieczne w życiu. Jesteśmy przekonani, że program „P&G. Żyj, poznawaj i rozwijaj się" przyczyni się do realizacji tego celu.