Mocne strony

P&G koncentruje się na pięciu obszarach kluczowych dla odniesienia sukcesu w branży wyrobów konsumenckich. Nasza firma dąży do tego, aby być liderem w każdej z tych dziedzin.

Zrozumienie konsumenta

Żadna firma na świecie nie zainwestowała w badania konsumenckie więcej niż P&G. Co roku prowadzimy ponad 15 000 badań, w których uczestniczy ponad pięć milionów konsumentów w blisko 60 krajach na całym świecie. W skali światowej, w tego typu badania inwestujemy ponad 350 milionów dolarów rocznie. Dzięki temu dysponujemy wiedzą, która pozwala nam nieustannie wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania. Potrafimy komunikować się z konsumentem tak, aby jak najlepiej zaspokajać jego potrzeby.

Innowacyjność

P&G jest liderem innowacyjności w swojej branży. W dużej mierze wzrost naszej sprzedaży z ostatnich dziewięciu lat zawdzięczamy nowym markom oraz innowacjom produktowym. Nieustannie zwiększamy nasze możliwości w zakresie tworzenia nowych, innowacyjnych rozwiązań, inwestując w tym celu średnio dwa razy więcej niż nasi główni konkurenci. Co więcej, nasze wewnętrzne możliwości innowacyjne dodatkowo wzmacniamy poprzez współpracę z globalną siecią partnerów zewnętrznych. Obecnie ponad połowa wszystkich innowacji produktowych P&G zawiera przynajmniej jeden zasadniczy komponent stworzony przez partnera zewnętrznego. Raporty „SymphonyIRI New Product Pacesetters” – corocznej listy największych innowacji w naszej branży (mierzonych wartością sprzedaży) – potwierdzają skuteczność programów innowacji P&G. Na przestrzeni ostatnich piętnastu lat na liście Top 25 Pacestters znalazło się 125 innowacji P&G – to więcej niż łączny wynik naszych sześciu największych konkurentów. Na tej podstawie SymphonyIRI uznało P&G za najbardziej innowacyjnego producenta pakowanych wyrobów konsumenckich ostatniej dekady, przyznając naszej firmie nagrodę w kategorii „Wybitne Osiągnięcia w Dziedzinie Innowacyjności". W 2009 roku P&G wprowadziła na rynek 5 z 10 najlepszych – w ocenie SymphonyIRI – innowacji w branży wyrobów innych niż spożywcze: Tide Total Care, Gillette Venus Embrace, Bounty Extra Soft, Always Infinity oraz Secret Flawless.

Budowanie marek

W swojej branży P&G jest liderem w dziedzinie budowania marek. Stworzyliśmy najsilniejszy portfel produktowy, w skład którego wchodzi 50 marek o wiodącej pozycji rynkowej. Należą one do grona najlepiej rozpoznawalnych i najbardziej cenionych produktów na świecie. Marki te przynoszą łącznie 90% przychodów P&G oraz ponad 90% zysków firmy na świecie. Wśród nich znajduje się dwadzieścia pięć marek, z których każda generuje roczną sprzedaż o wartości przekraczającej miliard dolarów w skali globalnej.

Wprowadzanie produktów na rynek

P&G jest liderem w swojej branży pod względem sprawności wprowadzania produktów na rynek i docierania z nimi do konsumentów. We wszystkich badaniach P&G jest regularnie uznawana przez czołowych sprzedawców za preferowanego dostawcę oraz lidera branży pod względem: najbardziej przejrzystej strategii, marek o największym znaczeniu dla detalistów, solidnych fundamentów biznesowych oraz innowacyjnych programów marketingowych.

Skala

Na przestrzeni lat zdobyliśmy również znaczącą przewagę skali – zarówno jako firma, globalnie, jak i w poszczególnych kategoriach, krajach oraz kanałach sprzedaży. Ta przewaga P&G w dużej mierze wynika z dzielenia się na poziomie lokalnym i globalnym wiedzą i najlepszymi praktykami oraz z działania w oparciu o jednolite systemy i procesy. Korzyści wynikające z tej przewagi pozwalają nam wszędzie, gdzie jesteśmy obecni, dostarczać konsumentom produkty i usługi najwyższej jakości oraz zapewniać najwyższe zyski naszym udziałowcom.